fbpx

Máte rozvody pro internet a TV? A co rozvody pro případnou klimatizaci?

Určitě by se nad tou to myšlenkou měl zastavit každý, kdo začíná stavět nebo rekonstruuje své bydlení. Veškeré rozvody se mohou tahat po fasádě před zateplením, což ušetří mnoho metrů vedení od vnitřní k venkovní jednotce a následně uspoří Vaše finance. Další kapitolou je možnost nachystat, právě v této fázi stavby, odpady na odvod kondenzátu. Tento úkon pak zabrání použití čerpadel, které by opět prodražily celkovou investici do vaší tepelné pohody.

Výhody řešení ještě ve stádiu hrubé stavby / při rekonstrukci

Když si přípravu necháte udělat ještě před omítkami, tak zabráníte nevzhledným lištám v interiéru a klimatizace se bude moci podle Vašeho přání stát téměř neviditelnou, nebo naopak vhodně designově doplní váš iteriér. Veškeré rozvody mohou být schované pod omítkami či sádrokartonovými podhledy a vy si můžete vybrat, kdy si klimatizaci necháte namontovat. Klidně až za rok.

A jak to vychází cenově?

Cenu rozvodů nejvíce ovlivňuje délka potrubí a počet průrazů. A ty se při realizaci právě při rekonstrukci či novostavbě minimalizují. Navíc si pořízení klimatizace či přípravu na klimatizaci můžete zahrnout do financování celé rekonstrukce či financování novostavby. Samotná instalace po dokončení stavby či kdykoli v budoucnu, bude navíc trvat zlomek potřebného času – půjde v zásadě pouze o osazení venkovní a vnitřní jednotky.

Další články

2020-04-24T12:59:13+02:00
Přejít nahoru